Ta sesja nie bez przyczyny jest ostatnią w moim projekcie „cała jesteś piękna!”. Pod wieloma względami była dla mnie najbardziej wymagająca, a jednocześnie ukazująca kobiecość w pełnym wymiarze – wraz z kobiecą zmysłowością💖 Moim celem w projekcie było pokazanie kobiet, które są piękne takie jakie są, jednocześnie pokazanie, że jako kobiety funkcjonujemy w różnych miejscach i jesteśmy – co panowie dobrze wiedzą!😁 – złożone 😉💖

Dlaczego sesja zmysłowa, sensualna? Głównie po to, żeby pokazać, że ta sfera kobiety jest wspaniała i nie można jej pominąć. Zauważam co najmniej dwie skrajności w myśleniu o kobiecej seksualności. Pierwsza jest taka, że to sfera tabu – nie można o niej mówić i zbyt wiele się nią zajmować, żeby nie przekroczyć pewnych „granic”. Druga to nadmierne erotyzowanie i przedmiotowe traktowanie kobiet – po rozmowach z wieloma dziewczynami wiem, że to niestety powszechne zjawisko. 

Tymczasem uważam, że każda z nas, kobiet, ma w sobie dzikość, spontaniczność, pragnienie bycia kochaną i adorowaną, pragnienie by nie wstydzić się siebie i swojego ciała bez względu na figurę, rozmiar, czy cokolwiek innego.

Dużo łatwiej funkcjonowałoby nam się w świecie i w naszych kobiecych przyjaźniach, ale również w związkach, gdybyśmy umiały o naszej zmysłowości i pragnieniach rozmawiać, bez lęku, że zostaniemy ocenione, niezrozumiane, czy wyśmiane. 

Zapraszam Was do obejrzenia tych zdjęć z otwartością na to, że poniższa część kobiecości tkwi, w każdej kobiecie i jest bardzo ważna. Nie każda zostanie pokazana na zdjęciach, jednak kiedy już tak się dzieje warto dostrzec w tym prawdę i piękno! 💖

Radość jest uczuciem w nas, które pojawia się kiedy żyjemy w zgodzie sami ze sobą. 

Alexander Lowen