Przygotuj się do sesji! 

Efekty sesji zależą od wielu czynników, ale na większość mamy wpływ! Ja przygotowuję się, do każdej sesji, którą wykonuję. Zachęcam Cię do tego samego – to zwiększy szansę, na to aby podczas sesji było pięknie!

Przygotowanie do sesji

Przygotowanie do sesji to bardzo ważne zadanie! Od tego zależy jak sesja się potoczy i jaki będzie jej efekt końcowy. Przygotowanie do sesji dotyczy mnie, jako Twojego fotografa, ale również Ciebie – to praca zespołowa! Ważnych jest wiele elementów takich jak ubiór, uczesanie, a nawet kondycja psychofizyczna. Poniżej znajdziesz wskazówki jak przygotować się do sesji, aby jej efekt był jak najbardziej satysfakcjonujący! 

Sesja kobieca

To czas dla Ciebie! Czas, w którym możesz się zrelaksować, zapomnieć o zmartwieniach i zrobić coś dobrego dla siebie samej! Właśnie dlatego warto zadbać, aby ten czas był jak najlepszy dla Ciebie, a efekty piękne!

 

NA CO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?
 • UBRANIE – przejrzyj swoją szafę i wybierz te ubrania, w których czujesz się absolutnie najlepiej i najpiękniej! Warto żeby były wygodne i nie krępowały Twoich ruchów. Zwróć uwagę na ich kolor – pamiętaj, że to Ty jesteś głównym obiektem zdjęcia, a nie sukienka – warto celować w jednolite, jasne i pastelowe lub ciemne kolory bez geometrycznych, rzucających się w oczy (i odciągających uwagę od Ciebie) wzorów. Dobrze sprawdzą się również ubrania ze wzorem kwiecistym o ile nie jest zbyt „agresywny” wink Unikaj wszelkich napisów i drukowanych obrazków na ubraniach – one odciągają uwagę i burzą harmonię zdjęcia. Sesja kobieca najpełniej ukaże Twoją kobiecość kiedy ubierzesz na siebie sukienkę, spódnicę lub tunikę. Dobrym wyborem będzie również zwiewna biała koszula z podwiniętymi rękawami. Na nogi załóż buty, w których jest Ci wygodnie, a jeśli chcesz zdjęcia w szpilkach, ale trudno Ci będzie w nich przemierzać łąkę czy las to weź na zmianę trampki wink Przygotuj 2-3 stylizacje, które będziemy mogły wykorzystać w trakcie sesji. 
 • MAKIJAŻ – niezmiennie to powtarzam, że uwielbiam naturalność, więc jeśli Ty również to możemy zrobić sesję nawet bez makijażu lub tylko z delikatnym makijażem. Jeśli uznasz, że chcesz pełny makijaż zrobiony przez profesjonalistę to dla mnie to też jest OK – decyzja należy do Ciebie! Ja postaram się pokazać Twoje piękno niezależnie od tego – uważam, że każda z nas CAŁA JEST PIĘKNA – niezależnie do wieku, czy rozmiaru. Makijaż nie jest więc uzwględniony w cenie moich sesji – po Twojej stronie pozostaje umówinie spotkania z makijażystką, jeśli uznasz, że tego chcesz.
 • BIŻUTERIA – jestem na tak, o ile nie jest zbyt rzucająca się w oczy, a jest jedynie delikatnym dodatkiem, który podkreśli Twoje naturalne piękno. Zawsze zachęcam, żebyś miała na sobie jak najmniej rozpraszających elementów – na tej sesji to TY jesteś najważniejsza.
 • DOMOWE SPA – na kilka dni przed sesją pomyśl o zrobieniu sobie domowego SPA, np. maseczki na twarz, czy użycie płatków kolagenowych pod oczy.  Spróbuj się zrelaksować i przygotować Twoją skórę oraz ciało.
 • KONDYCJA PSYCHOFIZYCZNA – jeśli chcesz, aby na zdjęciach widać było kobiecość, lekkość, swobodę i spontaniczność to wiele zależy od tego jaki będzie Twój nastrój i Twoja kondycja psychofizyczna w dniu sesji. Przed sesją wyśpij się, zrelaksuj, spróbuj skontaktować się ze swoimi myślami i ze swoim ciałem – może w medytacji, chwili ciszy, czy po prostu spokojnym wieczorze przy dobrej książce lub muzyce? Spróbuj zredukować ilość czynników stresujących, nie zostawiaj pilnych spraw do załatwienia w dniu sesji i zaplanuj opiekę nad dziećmi, tak żebyś podczas zdjęć mogła wyłączyć nie tylko telefon, ale też goniące myśli o tym, co jest do zrobienia. Na sesję potrzebujemy około 2 godzin spokojnego spaceru, bez pośpiechu i niepotrzebnych rozpraszaczysmile
 • INNE – bądź pojedzona, weź ze sobą małą butelkę wody, żebyś mogła z niej skorzystać w odpowiednim momencie, lub jakąś małą przekąskę. Weź buty na zmianę na wypadek „trudnego” terenu (mokra trwa, kamienie). Być może przydadzą się podstawowe rzeczy do poprawy makijażu, jeśli go zrobisz? Szminka, czy podkład. Przydatna może być również szczotka do włosów. 

Sesja rodzinna

Sesja rodzinna to przede wszystkim wspólne spędzanie czasu i najlepsza zabawa! Nie ma nic wspólnego ze sztywnym siedzeniem na kanapie w pięknej konfiguracji, czy na typowym grupowym zdjęciu na tle lasu. Sesje rodzinne mają pokazać Was i Wasze życie takim jakie jest – spontanicznym, radosnym, bliskim, wzruszającym. Dlatego tak ważne jest Wasze przygotowanie do sesji!

NA CO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?
 • UBRANIA – pierwsza moja propozycja jest taka, żebyście się ubrali spójnie. Co mam na myśli? Wybierzcie jeden kolor lub jeden motyw, w który ubierze się cała Wasza rodzina lub taki zestaw kolorów, który będzie do siebie pasował i nie będzie tworzył efektu „tęczy” i zamieszania na zdjęciu. Przykład: cała rodzinka w niebieskich koszulach i dżinsach albo wszyscy w białych t-shirtach i kapeluszach (to tylko przykłady – najważniejsze jest żeby spójność była między Wami, ale też z Wami, czyli ubierzcie się tak jak lubicie się ubierać!). Zrezygnujcie z ubrań, na których są widoczne nadruki, rysunki, czy napisy – one będą odciągały uwagę od głównych bohaterów, czyli od Was. Załóżcie wygodne buty pasujące do całości ubioru – jeśli pójdziemy w plener to będziemy chodzić po trawie, kamieniach i po nierównym terenie łąk i lasów. Przygotujcie 1-2 stylizacje – możemy tak zaplanować sesję, aby był moment na przebranie całej rodzinki, ale jeśli uznacie, że to zbyt dużo zamieszania (z dziećmi nigdy nic nie wiadomowink) to przygotujcie jedną stylizację, która najbardziej do Was pasuje.
 • DZIECI – przygotujcie swoje dzieci wcześniej i poinformujcie je, że odbędzie się sesja, że przyjedzie Pani fotograf i że będzie świetna zabawa!smile Ważne jest żeby dzieci wiedziały, co się będzie działo, żeby ich nastawienie było jak najlepsze (na tyle na ile to możliwe) i żeby czuły się w tej sytuacji bezpieczne. Przygotujcie wspólnie ubranie na kolejny dzień, żeby chętnie je ubrały. Na sesji niech będą pojedzone i napojone.
 • KONDYCJA PSYCHOFIZYCZNA – to bardzo ważny aspekt, ponieważ czekają nas około 2 godziny zabawy i wspólnego spaceru. Dobrze, jeśli wszyscy będziecie wypoczęci i zrelaksowanismile Zredukujcie ilość czynników stresujących do minimum i postarajcie się nie zostawiać na dzień sesji spraw pilnych do załatwienia – one będą Was rozpraszać. Byłoby idealnie, gdyby na czas sesji wszystkie telefony mogły być wyciszone – to również pomożesmile I co najważniejsze – wyśpijcie się! smile
 • MAKIJAŻ I BIŻUTERIA – drogie Mamy, Żony, Partnerki – zadbajcie o siebie w taki sposób, który jest najbardziej odpowiedni dla Was, przyjdźcie na sesję tak jak lubicie siebie najbardziej. Jeśli chcesz pomaluj się, jeśli nie – nie rób tego smile Jeśli chcecie skorzystajcie z usługi profesjonalnej makijażystki – wszystko zależy od tego, czego Wy chcecie. Jeśli lubisz biżuterię to załóż ją, jednak niech nie będzie zbyt rzucająca się w oczy, a jedynie niech będzie delikatnym i subtelnym dodatkiem podkreślającym TWOJE piękno. 
 • PLECAK – przemyślcie jakie rzeczy mogą się przydać na sesji, im mniej zaskakujących i nieprzewidzianych sytuacji tym lepiej. Jeśli na sesji będzie niemowlak nie zapomnijcie pampersów smile Dla większych dzieci mogą się przydać przekąski. Zabierzcie butelkę wody. Może warto zabrać również szczotkę do włosów. Przemyślcie, co zabralibyście na dłuższy spacer z Waszymi dziećmi smile

 

Do zobaczenia na sesji!

kontakt@gabimagierowska.pl

tel. 576 250 091